O nas

Żeglarstwo to nasza pasja od dziecka. Preferujemy żeglowanie wiosną i latem po zimnych Morzach Północnych, a zimą po ciepłych Morzach Południowych. Pływając z nami macie możliwość żeglowania na jachtach jedno i dwu masztowych, laminatowych, stalowych i drewnianych( co kto lubi)  nabierając doświadczenia na różnych jednostkach od oldtimerów po nowoczesne jachty. Organizujemy szkolenia na stopnie żeglarskie i kursy specjalistyczne. Staramy się aby nasze Rejsy odbywały się w koleżeńskiej atmosferze dając uczestnikom maksimum wiedzy i doświadczenia.

Nazywam się Tomek Kowalczyk. Swoją przygodę z żeglarstwem rozpocząłem w wieku 10 lat. Po przeczytaniu pierwszej książki morskiej pt.„Znaczy cialis-topstorerx kapitan” K.O.Borchardta, zapisałem się do Łódzkiej Wodnej Drużyny Harcerskiej. Zanim jednak pierwszy raz stanąłem na pokładzie Omegi spędzałem długie zimowe popołudnia w szkutni, przygotowując łódki do nowego sezonu. To wtedy zaczęły się kształtować pewne cechy mojego charakteru tj. upór w dążeniu do celu, umiejętność pracy w zespole.

Przez wiele lat pogłębiałem swoją wiedzę żeglarską i szkutniczą zdobywając kolejne patenty i uprawnienia. W swojej karierze zawodowej przez  cztery lata prowadziłem przystań żeglarską, gdzie służyłem innym żeglarzom swoją wiedzą i umiejętnościami. Jestem żeglarzem ze „starej szkoły” cenię fachowość, sumienność, odpowiedzialność i porządek. Lubię stare jachty i szanty.

W 2011 roku powstał pomysł wypłynięcia na szerokie wody. Agencja Żeglarska Kilwater została stworzona dla wszystkich, kochających żagle, morza, jeziora i przygodę.